Mart Ayında Tekrar Bir AradayızTurkuaz Gazetesi

5 Temmuz 2022 - 19:47

Relieve generates rolex replica watches more practical .

Mart Ayında Tekrar Bir Aradayız

Ağustos ayında yaptığımız Marble İzmir fuarı, her şeyden önce bize moral verdi. Dostlarımızla o kadar süreden sonra bir araya gelmek bir yana, beklediğimizden de iyi geçti.

Mart Ayında Tekrar Bir Aradayız

Arama ya da işletme ruhsatlarımızı koruyan hükümler gelsin istiyoruz.

Uzun zamandır süregelen salgınla mücadelemiz halen devam ediyor. Ama tüm sektörler gibi biz de çalışmak, üretmek, istihdamımızı korumak zorundayız. Ağustos ayında yaptığımız Marble İzmir fuarı, her şeyden önce bize moral verdi. Dostlarımızla o kadar süreden sonra bir araya gelmek bir yana, beklediğimizden de iyi geçti fuar. Mart ayında, bu kez zamanında yine bir araya geleceğiz. Umuyorum ve diliyorum ki gücümüzü daha da perçinleyeceğiz.

Bir yandan mevzuat konusunda çabalarımız, görüşmelerimiz devam ediyor. Maden Kanunundan beklediklerimiz aslında temeli oluşturan konular. Kazanılmış hakların korunması örneğin. Bir rezervi ortaya çıkarıp, izinlerini alıp, pazarını oluşturmak hiç kolay değil. Arama ya da işletme olsun, ruhsatlarımızı koruyan hükümler gelsin istiyoruz. Başkaca Kanunlarla çakışmalı veya izne tabi alan haline gelmesiyle mevcut ruhsatlarımızın hukuku olumsuz etkilenmesin diyoruz.

Nasıl ki, tabiat alanları-imar alanları korunuyor, milli servetimiz olan madenlerimize de benzer uygulama gelsin diyoruz. Meslektaşlarımın çoğu bilir, eski, yaşanmışlık hikâyesi olan eşyalara bağlıyımdır. Bizim mermer ocaklarımızda dördüncü, beşinci, olabiliyorsa onuncu kuşak temsilcilerimizin devam etmesi kadar güzel bir şey düşünemiyorum. Atalarının izlerini takip etmeleri, köklerine bağlı olmaları, tarihin izlerini görmeleri fena mı olur?

Burada yanlış anlaşılmasın, kurallara uymadan çalışılsın demiyoruz ama yapılan aykırı faaliyetle orantılı olmayan cezalara tabi tutulmamız, kimi küçük maddi hatalarda ruhsat iptaline kadar gidilmesi hepimizi endişelendiriyor. Ağustos ayında yaptığımız Marble İzmir fuarı, her şeyden önce bize moral verdi. Dostlarımızla o kadar süreden sonra bir araya gelmek bir yana, beklediğimizden de iyi geçti Kim bilir belki de taş cenneti ülkemiz için birlikte projeler geliştireceğiz, her bölgemizde bir köyü belki de, taş ustalarımızın maharetiyle kapladıkları evlere, yollara, okullara, camilere, parklara kavuşturup adlarını mermer köyü koyacağız.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

sperrmüll