MARBLE’DA BEKLENTİLER YÜKSEK.. 16 STK ‘NIN DAYATMASI SEKTÖRDE KARŞILIK BULMADI. TEHDİT VE MOBİNG’E PABUÇ BIRAKMAYIZ.Turkuaz Gazetesi

15 Ağustos 2022 - 22:29

Relieve generates rolex replica watches more practical .

MARBLE’DA BEKLENTİLER YÜKSEK.. 16 STK ‘NIN DAYATMASI SEKTÖRDE KARŞILIK BULMADI. TEHDİT VE MOBİNG’E PABUÇ BIRAKMAYIZ.

MARBLE’DA BEKLENTİLER YÜKSEK.. 16 STK ‘NIN DAYATMASI SEKTÖRDE KARŞILIK BULMADI. TEHDİT VE MOBİNG’E PABUÇ BIRAKMAYIZ.

20. Sayıda Merhaba..

Bize Maddi ver manevi anlamda, reklam, haber, köşe yazısı, röportajları ile destek olan doğaltaş sektörüne ve dostlarımıza binlerce kez teşekkür ederiz.
Az zamanda çok yol kat ettik, bize güvenerek destek olan dostlarımızı yanıltmadık, sizlerden aldığımız desteği mesleğimize teknoloji yatırımı olarak sizlerin hizmetine sunduk.

Yapay zekânın nimetlerinden faydalandık, önce gazete dedik, sektör gazetemizi bağrına bastı. Sonra Turkuaz TV dedik, sektör yine bağrına bastı. Sonra dijital dergi dedik, sektör yine bağrına bastı. Haber portalı dedik, sektör bizi yanıltmadı onu da bağrına bastı.
Şimdi dergimizin 65. Sayısı gazetemizin ise 20 sayısı ile sizlere merhaba dedik. Bizi yine bağrınıza bastınız..

Turkuaz TV ve TV Den televizyon kanalı ORTAK PROGRAM anlaşması yaparak, doğaltaş sektörümüzün ve maden ile makine teknoloji sektörünün, haber ve röportajlarını TV DEN ekranlarına taşıyarak çıtayı bir tık daha artırdık.
Bize destek veren, sektörümüz kadar bize inanarak ekranlarını bize açan, Dünyanın her noktasından izlenen TV Den televizyonunun kıymetli sahipleri Sayın Mehmet Aydın’a ve Emin Aydın kardeşlere de sonsuz teşekkürler.
Doğanın ve tabiatı cenneti sayılan Ege bölgesinden tüm dünyaya yayın yapan bu televizyonun ekranlarını mermer ve maden sektörüne açmak her babayiğidin harcı değildir.
Çevreci lobilerin en güçlü olduğu Ege bölgesinde, bize olan güvenlerinden dolayı kanalın ekranlarını bizlere açarak çevreci örgütlere ve topluma kendimizi anlatabilmek sektörümüz için büyük nimet olacaktır..
Bu güne kadar utandırmadık bundan sonrada utandırmayız inşallah.

MARBLE’DA BEKLENTİLER YÜKSEK..

Gelelim Marble’ye ve gelelim seçimlere.
Marble için söylenecek çok fazla söze gerek yok, fuarın güzel geçmesi için başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile İzfaş Genel Müdür Sayın Canan Karaosmanoğlu Alıcı olmak üzere tüm personel ve izmir halkı tek vücut olmuş fuarın iyi geçmesi için ellerinden geleni yapıyorlar.

Garip ama İzmir’in sokaklarında gezen kediler, köpekler, denizde uçan martılar bile sanki İzmir mermer fuarını bekliyorlardı.

Marble da sektörün beklentisi ise çok yüksek, Pandaminin bitmesini fırsat bilen sanayici ve iş insanları soluğu İzmir mermer fuarında aldılar. İster istemez buda beklentileri üst seviyelere taşıdı, lakin fuarın nasıl geçtiği konusunu fuar sonrası işleyeceğiz. Umarım beklentilerimize cevap verecek güzel ve başarılı bir fuar olur. Çünkü sektör kazanırsa hepimiz kazanırız.

16 STK ‘NIN DAYATMASI, SEKTÖRDE KARŞILIK BULMADI.

İMMİB te Sayın başkan Aydın Dinçer’in ve EMİB te ise sayın başkan İbrahim Alimoğlu ‘nun başkan adaylığını 16 stk nın gücünü yapmaları, sektörde karşılık bulmadı.
Bulmadı diyerek kesin konuşmamın sebebine gelince ise şayet karşılık bulsaydı bu iki adayın karşısına aday çıkmazdı. Demek ki sektör dayatmadan yana değil demokrasiden yana.
Şu kazanır bu kaybeder diyerek hüküm vermeyeceğim amma 16 sivil toplum örgütünün başkanları ve yönetimlerinin hepsinin sahada çalışma yapmalarına karşılık sektörün direnç göstermesi de gözlerden kaçmıyor.

Sektörün ise bu çalışmalara karşı duruşu ise dayatmalara karşı kenetlendiğinin de ispatı niteliğindedir. Keşke bütün adaylar dayatılandan değil demokrasiden yana tavır alarak sahalara çıksalardı.
Her ne kadarda 16 Sivil Toplum örgütünün desteğini alarak seçim çalışmaları yapan Sayın Aydın DİNÇER ve Sayın İbrahim ALİMOĞLU artık sahada birebir çalışsalar da, İMMİB de başkanlığa ve yönetime talip olan Rüstem Çetinkaya ve EMİB de Serkan Sarıçiçek’te hız kesmeden çalışmalarını ve projelerini sektörle paylaşmaya başladı.
Gazetemiz baskıya gireceği için bu iki adayın basın açıklamalarını muhtemelen marble fuarında sizlerle paylaşacağız.

Sektörde bir seçimde Tümmer de var.

16 stk nın desteğinden hiç bahsetmeyerek, Tümmer başkanlığına adaylığını açıklayan Sayın Hanefi ŞİMŞEK ise Tümmer deki, üye olan dernek başkanları ve Tümmer başkanı İbrahim Alimoğlu’ ile istişare ederek başkanlığını açıklaması ve çalışmalarını bu yönde yürütmesi Hanefi ŞİMŞEK’ i halen Tümmer de tek aday olarak karşımıza çıkarmaktadır.

TURKUAZ TEHDİT VE MOBİNG PABUÇ BIRAKMAYIZ.

Sektörümüzün kutsallarına her na kadarda bağlı olsak, ara sırada tatsız olaylar yaşamaktayız. Yukarda sektörün desteğinden bahsederek teşekkür etmiştim, lakin Turkuaz medyanın yayın politikasını beğenmeyerek kafasında kendine has medya modeli oluşturan bir cenahta yok değil.

Bu cenahın başı olan arkadaşta aklı sıra bize yakışmayan söylem ve eylemleri, biz yapmış gibi göstererek kendine bir taraftar gurubu oluşturarak, Turkuaz medyayı ve şahsımı yıpratmaya çalışmaktadır. Hatta bizim hak etmediğimiz itham ve davranışları bize mal etmeye çalışmak için elinden geleni yapmaktadır.
Bu arkadaşların yalan iftirasından etkilenen belli bir stk nın yönetim kurulu, tarihte olmayacak bir şeye imza atarak, sektörel bir yayın organı hakkında uygulanan mobing kararına evet demişler ve TURKUAZ Medya ‘nın kriterlere uymadığının masalına inanarak, bizle çalışmalarını sonlandırmışlardır.

El insaf.

Hoş sizden gelecek yaradan dan gelsin, sizin sektörü yanlışa sürüklediğinize göz yummadık diyerek bize yapmadığınız iftira kalmadı. Ama bu iftiralarınızı yüzümüze söyleyerek ispat etmezseniz de iki cihanda da elimiz yakanızdadır.

Biz efendiliğimizden ve sektöre saygımızdan kılı kırk yararak yayınlarımıza devam ederken, sektörün selameti için yaptığımız eleştirilere bile tahammül edemezken, sizin bu belden aşağı saldırılarınıza dahi göğüs gereken, size objektif olabilmek adına ekran ve sayfalarımızı açarken, bu bizim aczimizden değil, büyüklüğümüzden ve sektöre olan saygımızdandır.
Turkuaz medya suretii haktan gibi gözüküpte kendisini sütten çıkmış ak kaşık sananlara karşıda, suyu sütten ayırabilecek kadar donanım sahibi ve yürek sahibidir. 30 yıllık basın hayatında da basın ilke ve ahlakına bağlı yayın politikasıyla, sektörün güvenini kazanmış ve çalışanlarıyla birlikte marka değeri olan bir kuruluştur.

Seçimler gelir geçer, kol kırılır yen içinde kalır, ama iş iftiraya geldiğinde bizde gerektiğinde TC mahkemelerinde en yasal hakımız olan adaletin tecelli edeceğine inancımızda tamdır. Sizin siyasette etkin insanları, ve bize sözü nazı geçen insanlarıda kışkırtmalarınız boşa çıkmıştır. Bizi tanıyan bu etkin insanlar şu anda tarafsız ve sesizçe sizide bizide izlemektedir.
Son söz olarak sektörün kantarı belindedir. Fazla söze hacet yoktur.
Hoşcakalın dostcakalın.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

sperrmüll