AYDIN SANAYİ ODASINDAN SONRA TOBB’DA YALANLADI; KENDİ ADINA TOBB SON NOKTAYI KOYARAK, BU ALGININ YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.Turkuaz Gazetesi

26 Mayıs 2022 - 17:11

Relieve generates rolex replica watches more practical .

AYDIN SANAYİ ODASINDAN SONRA TOBB’DA YALANLADI; KENDİ ADINA TOBB SON NOKTAYI KOYARAK, BU ALGININ YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

AYDIN SANAYİ ODASINDAN SONRA TOBB’DA YALANLADI; KENDİ ADINA TOBB SON NOKTAYI KOYARAK, BU ALGININ YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

16 STK açıklamalarına son noktayı koydu.

‘TOBB hiçbir şekilde taraf değil, tarafta olamaz, odamızın logosu her yerde var, almışlar kullanmışlar. Bizim bunu takip etmemize imkânımız yok. TOBB başkanımızın ve yönetim kurulumuzun da bu seçimlere veya başka kurumların seçimlerinde taraf olması gibi bir şey söz konusu olamaz.  Ne yönetim kurulumuz da nede başkanımızın kararlarında böyle bir açıklama ve karar alınmadı ve alınamaz da.’

Doğaltaş sektöründe, birileri tarafından 16 STK nın seçimlerde taraf olduğunun beyan edilmesiyle birlikte, sektördeki huzursuzluk arttı.

16 sivil toplum örgütünün, dayatma nitelikli paylaşım ve söylemlerini dile getirenlere karşı çıkanlardan ilki Erol Efendioğlu idi.

Erol Efendioğlu haklı çıktı.

16 STK ‘nın seçimlerde her hangi bir adaya destek olunmasına bir tepkide Aydın Sanayi Odası Başkanı Sayın Mehmet Şahin ‘den geldi. Şahin gazetemizi arayarak temsil ettiği kurumun logosunun ve temsil ettiği madencilerin, iş insanlarının bu şekilde anılmasından huzursuz olduğunu, seçime endeksli konulara çekilmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek, bunu yazmamızı istedi.

Bizde objektif gazetecilik gereği yazdık. Yaptığımız haberi okumak için aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

https://turkuazgazetesi.com.tr/madencilerden-ses-geldi-hic-bir-adayi-desteklemiyoruz/

Haberimiz üzerine sular durulmadı.  Ulusal yayın yapan gazetelerden Aydınlık Gazetesi’nden usta gazeteci Recep Erçin bu konuyu sayfalarına taşıdı. Aydınlık Gazetesi’nin yaptığı haberi de  aşağıda verdiğim linkten baştan aşağı okuyabilirsiniz.

AYDIN SANAYİ ODASINDAN SONRA TOBB’DA YALANLADI;

TOBB SON NOKTAYI KOYARAK, BU ALGININ YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Bu gelişmeler üzerine bizde TOBB’da ki ilgili birimimizi aradık ve sorduk. Aydınlık gazetesine verilen cevabın aynısı bize de verildi. ‘TOBB hiçbir şekilde taraf değil, tarafta olamaz, odamızın logosu her yerde var, almışlar kullanmışlar. Bizim bunu takip etmemize imkânımız yok. TOBB başkanımızın ve yönetim kurulumuzun da bu seçimlere veya başka kurumların seçimlerinde taraf olması gibi bir şey söz konusu olamaz.  Ne yönetim kurulumuz da nede başkanımızın kararlarında böyle bir açıklama ve karar alınmadı ve alınamaz da.’

Yapılan bu açıklamalara bakacak olursak; 16 STK’dan iki tanesi yapılacak olan seçimlerde ‘Şu veya bu adaya destek olalım’ diye bir kararlarının olmadığını açıkça beyan ve ilan ettiler. Araştırmadan önümüze gelen bu konular ziyadesiyle tüm sektörü rahatsız etmektedir.

Bu algıyı yaratmak isteyenler ise algının altında kaldılar.

Artık biz temcit pilavı gibi bu konuyu yazmaktan ve sektörümüzü meşgul etmekten üzüntü duyar hale geldik. Bu işin sorumluları 16 STK’nın desteği ile oluşturmak istenen algıyı yaratanlar ve bilhassa da TOBB Madencilik Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kırşan’nın da bu konuda bir açıklama yapması bekleniyor.

TOBB’a da bu konuya duyarsız kalmayarak açıklık getirdikleri için teşekkür ediyoruz. Biz artık çift baskı olmasın diyerek aydınlık gazetesinin linkini veriyoruz.

https://www.aydinlik.com.tr/koseyazisi/tobb-birlik-secimlerine-mudahale-mi-ediyor-310099

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Danyal Mugurtay 13 Nisan 2022 / 15:41 Cevapla

Kaleminiz ve Kelaminiz daim olsun.

Celaletdin Gürel 13 Nisan 2022 / 16:00 Cevapla

Su akar yolunu bulur. Görelim Mevlam ne eyler ne eylerse güzel eyler.

sperrmüll