Madencilerden Ses Geldi: Hiç Bir Adayı DesteklemiyoruzTurkuaz Gazetesi

15 Ağustos 2022 - 01:37

Relieve generates rolex replica watches more practical .

Madencilerden Ses Geldi: Hiç Bir Adayı Desteklemiyoruz

Madencilerden Ses Geldi: Hiç Bir Adayı Desteklemiyoruz

EMİB’DE İMİB’DE VEYA HER HANGİ BİR SEÇİMDE BİZİM HER HANGİ BİR ADAYI DESTEKLEMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR..

Basında çıkan haberleri üzerine gazetemizi arayan ve 16 Sivil toplum örgütünden bir tanesi olan Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus şahin kurumlarının bu şekilde yıpratılmasına izin veremeyeceğini beyan etti.

İMİB Başkanı Aydın DİNÇER’ in ve EMİB Başkan adayı İbrahim ALİMOĞLU’nun adaylık süreçlerinde 16 STK’nın desteğini alarak adaylıklarını açıklamaları ve medyada sık sık bunun gündeme gelmesinden rahatsız olan ve konuya açıklık getiren AYSO Başkanı Mehmet Yunus Şahin gazetemize şu açıklamalarda bulundu.

AYSO Başkanı Mehmet Yunus Şahin “Ben oda olarak ne yönetim kurulumla, nede üyelerimle bu konuyu konuşmadım. 16 STK dan biriyiz ama aramızda da bu konu konuşulmadı, böyle bir kararda alınmadı. Ve böyle bir karar da yoktur… Biz hiçbir adayı desteklemediğimiz gibi yönetimde de alınmış böyle bir karar da yoktur, her hangi bir yerde imzamız da yoktur. Bütün üyelerimiz özgürdür. Gerek odamızın gerekse şahsımızın isimlerinin bu şekilde kullanılması bizi çok rahatsız etmektedir. Sizin vasıtanızla bunu kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Lütfen bu konuyu yazar mısınız?

Tekrar söylüyorum Bizim her hangi bir adaya yakınlığımız olmadığı gibi oy kullanacak arkadaşlarımıza da müdahalemiz söz konusu olamaz.  Bu konular ziyadesiyle bizi üzmektedir. Gerekirse sizin  programınızda da çıkar bunları söylerim.” dedi.

Gerek maden sektöründe, gerekse doğal taş sektöründe sözüne ve özüne güvenilir olan Mehmet Yunus şahin Kimdir bir bakalım isterseniz.

Evli ve 2 çocuk babası olan Mehmet Yunus ŞAHİN, 15 Ocak 1951’de Tarsus’ta doğmuştur. Liseyi Adana Erkek Lisesi’nde bitirdikten sonra, lisans öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. 1976-1977 yıllarında  Gazi Üniversitesi İşletme Yönetimi Bilim Uzmanlığı konusunda master yapmıştır.1999 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Maden Müh. Cevher Haz. Anabilim Dalı Yüksek Lisans Eğitimini tamamlamıştır.

Lisans öğretiminin ardından, Mehmet Y. ŞAHİN, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında profesyonel iş hayatına başlamış olup, halen Madencilik sektöründe faaliyet gösteren Kaltun Madencilik A.Ş. Genel Koordinatörlük görevini yürütmektedir.

Görev Aldığı Kurum, Kuruluş ve Firmalar;

1974 – 1977                           T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden Dairesi  Bşk.lığı Tetkik ve Kontrol Müh. – ANKARA

1977 – 1978                           Rhein Braun Cons. Açık Ocak Linyit işletmesi – ALMANYA

1978 – 1981                           T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden Dairesi Bşk.lığı Proje Tetkik Şube Müd. – ANKARA

1981 – 1984                           Gümüldür Madenleri A.Ş. İşletme Müd.- İZMİR

1984 – 1997                           Akmaden A.Ş. Teknik Genel Müd. Yrd. – İZMİR

1997 – 1998                           Gürbüz Madencilik A.Ş. Genel Müd. – BALIKESİR

1998 – 2001;                            Gülmer Madencilik A.Ş. Kurucu Ortak-Genel Müdür  — BİLECİK

2001’den beri                            KALTUN Madencilik A.Ş. Genel Koordinatör – ÇİNE / AYDIN

Mühendis olarak sürdürdüğü profesyonel kariyerinin yanı sıra, Mehmet Y. ŞAHİN,

·         Madencilik Sektörü Başkanlar Konseyi Yön. Kur. Başkan Yard. – ANKARA

·         Ege Maden İhracatçılar Birliği Yön. Kur. Başkan Yard. – İZMİR

·         Serham Seramik, Cam ve Çimento Hammadde Üreticiler Birliği Yön. Kur. Üyesi – İSTANBUL

Görevlerini üstlendi.

2013  tarihinden itibaren Aydın Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı  görevini yürüten , Mehmet Yunus ŞAHİN’in aynı zamanda TOBB Sanayi Konseyi Üyeliği, TOBB Madencilik Sektör Meclis Üyeliği, Türkiye Madenciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, İTÜ Mezunlar derneği üyeliği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyeliği, Ankara Maden Mühendisleri Odası üyeliği ve Madencilik Sektörü Başkanlık Konseyi Onur Üyeliği bulunmaktadır.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

sperrmüll