Sektör Mutlu DöndüTurkuaz Gazetesi

15 Ağustos 2022 - 22:55

Relieve generates rolex replica watches more practical .

Sektör Mutlu Döndü

26. marble İzmir fuarı sona erdi. Doğaltaş sektörünün bilinmezlerini yaşadığı marble fuarına katılan katılımcılar fuardan mutlu döndü. 26. Marble 2021 de İzfaş dersine iyi çalışmış. Fuar alanında gördüğümüz birçok ülkeden gelen alıcılar mevcuttu.

Sektör Mutlu Döndü

26. Marble İzmir fuarı sona erdi. Doğaltaş sektörünün bilinmezlerini yaşadığı marble fuarına katılan katılımcılar fuardan mutlu döndü. Fuar öncesi yaşanan kritiklerde orta yere birçok bilinmezliği sergilemesine rağmen tartışmalarla gündem yoğun geçmişti.

Marble fuarı yapılsın yapılmasın tartışmaları STK ların birinci maddesi iken, sektör de bu konuda bilgi almaya çalışırken, fikirlerini ve düşüncelerini sektörle tartıştı, paylaştı.

Sektörümüzün dedikodu mekanizmasının hızlı çalışması ile konu bir anda Türkiye genelinde hızla yayıldı. Fakat bu oluşan kaosa rağmen fuarın tarihinin belirlenerek yapılma kararının alınması, sektörü ikiye böldü. Hatta bunu üçe de çıkarabiliriz; tarihinde yanlış olduğunu savunanlar mevcuttu.

Bunca tartışmanın sonunda fuara katılan katılımcılar fuardan mutlu dönerken katılmayan bazı sektör temsilcileri de pişman oldu.

Fuarın olup olmaması konusunda tartışmaların olduğu 26. Marble 2021 de İzfaş dersine iyi çalışmış. Fuar alanında gördüğümüz birçok ülkeden gelen alıcılar mevcuttu. Gelemeyen ülkelerin ise pandemiden dolayı ülke den çıkamamasından fuara gelemediklerini bildirmişler.

Temmer Mermer Fuara Ve Ülkeye Damgasını Vurdu.

Yapılan muhteşem eser bir anda ülke genelinde sosyal medyalarda hızla çığ gibi büyüyerek yayıldı. Medarı iftarımız Sayın Mustafa Kemal ATATÜRK’ümüzün bu şekilde anılması hiçbir zaman unutulmaması adeta tüyleri ürpertirken inanılmaz beğeni topladı.

Çekyalı Heykeltraş Patrik Prosko imzalı ‘Anamorfoz Atatürk Projesi’ Marble İzmir Fuarı’nda sergilendi. Yapımı yaklaşık üç ay süren, 93 farklı temadan oluşan 539 parçanın toplamı olarak ortaya çıkan eser Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını ve değerlerini simgeliyordu.

Buradanda bu vesile ile kurtuluş savaşımızda hayatını kaybeden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

C Holü Makinacıların Oldu

Doğaltaş sektörünün olmazsa olmazı olan makinacılar artık üvey evlat olmaktan kurtuldu. Sektör oldukça mutlu.

Bu fuarda insanlar, ‘evet ‘mutlu oldu. Çünkü herkes istediğine kavuştu diyebiliriz. Makine Sektörü uzun yıllardır yaşadığı olumsuzluklardan dolayı çok üzüldü. Öyle ki her fuar tarihinde ‘yine mi?’ demekten geri kalmadı. Fuarda izfaş yönetimi ile bir araya gelen Dotek temsilcileri sıkı bir pazarlık sonrası kendilerinden söz alarak C Holünün makinacıların olduğunun müjdesini sektör üyelerine müjdeledi.

Bu sözü alan DOTEK bu konunun sıkı takpçisi olarak üyelerini korurken, onların artık üvey evlat olmadıklarının altını çizerek, doğaltaş sektörünün en önemli birimini temsil ettiklerini vurgulamış oldular.

Dotek yönetiminin ortak ve doğru kararlar alarak yol yürürse başarılı olacaktır. Dotek yönetiminden bir kişinin dahi yanlış bir adım atması derneğe zarar verecektir. Bu konuda benim düşüncem birlik ve bütünlük, kavgasız ve saygılı bir yönetiminin her zaman kazanır.

Esen Kalın

Zeliha Ertek’in diğer yazılarını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

sperrmüll