Muhteşem Bir GeceTurkuaz Gazetesi

10 Ağustos 2022 - 19:44

Relieve generates rolex replica watches more practical .

Muhteşem Bir Gece

AMORF Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması’nın ödül gecesi Efes Antik Kenti’nde muhteşem bir görsel şölenle “Doğal Taş Gala Gecesi Efes 21” temasıyla gerçekleştirildi. Ödül gecesine katılan Ticaret Bakan Yardımcısı TİM Başkanı, İMİB, (MAPEG) Genel Müdürü, TMD, TÜMMER ve EİB Başkanları sektör adına kürsüden yaptıkları açıklamalar ve konuşmaların ardından ödül alanlara ödüllerini takdim ederken ödüllendirildi.

Muhteşem Bir Gece

Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin 2021 yılında ikinci kez düzenlediği AMORF Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması’nın ödül gecesi Efes Antik Kenti’nde muhteşem bir görsel şölenle “Doğal Taş Gala Gecesi Efes 21” temasıyla gerçekleştirildi.

Ödül gecesine katılan Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, İMİB Aydın Dinçer, (MAPEG) Genel Müdürü Cevat Genç, TMD Başkanı Ali Emiroğlu, TÜMMER Başkanı İbrahim Alimoğlu ve EİB Başkanı Mevlüt Kaya sektör adına kürsüden yaptıkları açıklamalar ve konuşmaların ardından ödül alanlara ödüllerini takdim ederken ödüllendirildi.

Geceye katılan bayan davetlilerdeki ihtişam ve güzellik gözleri kamaştırırken, beyefendilerdeki Grand tuvalet takım elbiseler ve kıyafetler gecenin ambiyansına ortak olmuştu.

O muhteşem gecenin mimarisinin aslında İbrahim Alimoğolu’ nun olduğunu programın olduğu gece öğrendim. Çünkü tarihi bir yapısı olan ve üzerinde binlerce yılın kalıntılarını taşıyan Efes Antik kentinde bırakın organizasyon yapmayı, ziyaret saatlerinin dışında kimse içeriye kabul edilmiyor. Bu izinlerin alınmasında Ankara temaslarında bulunan başkan gerekli izinleri alarak bu güzel geceye imza atmış. İyi de olmuş…

Sağ olsun bakanlıkla yapılan görüşmelerin neticesinde alınan izin sonrası, tarihi yapısı ve üzerindeki M.Ö. yüzyılları yaşatan Efes ‘te günün anlamına yakışır Amorf doğaltaş gala gecesi ambiyansı olarak bir bütünlüğü içine alarak şahane bir görüntü sergilendi.

Bu gecenin hazırlıklarının yaklaşık üç ay aldığını bizlere konuşan arkadaşlarımıza katılıyorum. Böyle güzel bir gecenin zaman alması kadar normal bir şey olamaz. Program en ince ayrıntılarına kadar düşünülmüş, hiçbir aksama yoktu.

Geceye anlam katan tasarım yarışmasında dereceye girenlerin aldıkları ödüllerin tasarımlarının girişte sergilenmesi ve doğal taşa değer katan tasarımları görmekte misafirlerin dikkatini çekmişti.

AMORF Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışmasına ilgi her geçen gün artarak devam ettiği gözlerden kaçmıyor, bu sene toplamda 402 başvuru yapılmış ve bunlardan 7 proje ödülün sahibi olmuş.

Gecenin dikkat çeken diğer bir konsepti ise her zaman ki gibi doğal taş firmalarına verilen ihracatçı ödülleriydi. Gerçi bu sene farklılaştırarak; “Doğal Taş Gala Gecesi Efes’ 21” temasıyla kapsamı genişletilen gecede, sektörün katma değerli ürün ihracatına yönelimini artırmak için ihracat yapan 30 adet mermer firmasına farklı kategorilerde ödülleri takdim edildi.

Hazırlanan bu gece muhteşem hazırlanmış. Bu gece programlara level atlattı. Bu başarının sesi de uzaklardan duyulmaya başladı. Gece sektör tarafından oldukça dikkat çekerken, bazı eleştirilerde bizlere geldi. Bunlardan bazılarına değinilecek olursak kısaca…

Eleştiriler İse Cevapsız Kaldı

  1. Bu yarışmalara katılan öğrencilere çalışmaları için verilen taşları temin edilen firmalar neden göz ardı ediliyor?
  2. Bu davete, geceye katılanları neye göre ve hangi statüye göre seçilerek davet edildi?
  3. EİB ‘e üye ihracat yapan firmaların bu geceden neden haberi yok?
  4. Yapılacak olan organizasyonlardan ve çalışmalardan üyeler neden bilgilendirilmiyor?
  5. Üyeler sadece seçim zamanı mı akla geliyor ve bilgilendiriliyor? Vb.vb.vb. devam ediyor.

Galiba sektörden gelen bu sesleri biraz dikkate almak gerekiyor. Hazırlanan bu muhteşem gece programının, tarihi dokusu ve m. ö. yıllardaki mermerlerin kalitesini hissettiğim adeta tarihin bizlerle konuştuğu Efes Antik Kentte yapılarak, konusu ve temasıyla bütünleşerek şahane görsel şovlarla gerçekleştirilen bu anlamlı konuda hazırlanan geceye emeği geçenlere teşekkür ederim.

Esen Kalın

Zeliha Ertek’in diğer yazılarını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

sperrmüll