Arka Arkaya İki Toplantı…Turkuaz Gazetesi

15 Ağustos 2022 - 22:40

Relieve generates rolex replica watches more practical .

Arka Arkaya İki Toplantı…

Arka Arkaya İki Toplantı…

EGE’YE İKİ ADAY VAR…

Ege İhracatçı Birliklerinde, İstanbul İhracatçı Birliklerin de de aday bolluğu yaşanmaktadır. Şu anda İstanbul İhracatçı Birliklerinde Rüstem Çetinkaya ve Aydın Dinçer’in adaylıkları söz konusu olsa da sosyal medya üzerinden sektöre mesaj veren ve daha önce aday adayı olduğunu ifade eden Ali Kahyaoğlu; yine sosyal medya üzerinden gençlerin kendi tecrübelerinden faydalanmalarına yönelik yeni ifadeler kullanarak, gençlerin kendisiyle görüşüp fikirlerinden faydalanabileceklerini beyan etti.

Yani bir nebzede olsa, duayenleri unutmayın mesajını verdi. 

İMMİB tarafından cuma akşamı Afyonkarahisar’da Akrones otelde kamu görevlileri ve İMMİB yönetiminin de bulunduğu bir toplantı gerçekleşti. Bu toplantıda ne konuşuldu? ne söylendi? niye yapıldı ve nasıl yapıldı? inanın hiçbir fikrim yok. Eğer çağrılsaydık, biz de kamuoyunu bilgilendirmek adına görevimizi severek yapardık ve davete icap ederdik.

Basına kapalı yapılan bu toplantıya MAPEG Genel Müdürünün de katılacağı söylenerek sektör davet edildi, ama buna rağmen İMMİB yönetimi 44 kişi gibi butik bir toplantı yapmak zorunda kaldı.

Yani ilgi yoktu.

Hem de böyle afili bir reklam ve davete rağmen

Evet, davetiye aynen böyleydi. Maden İşleri Genel Müdürü Sayın Cevat Genç ve ilgili kurum temsilcilerinin de katılım sağlayacağı diyerek özel ibareyle belirtilmesi ise akıllara çok farklı şeyler getiriyor.

Sivil toplum kuruluşlarının bütçesi ve kamu kurumlarının desteği ile mi? … denmek isteniyor. Artık bunu zaman gösterecek, arif olan anlar zaten.  

Bu toplantıyı kucağında bulan Afyonkarahisar İscehisar Mermerciler Dernek Başkanı Muharrem Çakmak ve yönetim kurul üyeleri bir gün sonra kendi toplantıları olmasına rağmen incelik göstererek gelen misafirlere ev sahipliği yaptılar. 

Başkan Muharrem Çakmak bir gün sonrası kendi toplantılarının olduğunu hatırlatarak; konu ile alakalı görüşlerini sorduğum da ise ‘Biz ev sahibiyiz, diğer adaylarında böyle bir talebi olduğunda onları da misafir etmekten mutlu oluruz’ dedi. 

Cumartesi günü Budan termal otelde, Afyonkarahisar ve İscehisar Mermerciler Derneği tarafından düzenlenen toplantı ya 150 ye yakın firma temsilcisi katılırken, Serkan SARIÇİÇEK ve ekibinin ağırlığı hissedildi.

Serkan SARIÇİÇEK ve ekibinin salona girmesiyle birlikte ayrılan 125 kişilik masaya ilave yapılarak kimsenin ayakta kalmaması sağlandı. 

Tek listeye karar kılıp, tek liste ile seçime gidilmesi önerisinde bulunan Muharrem Çakmak, üyelerimizle geniş katılımlı toplantı da fikirler alındıktan sonra değerlendirip listenin belirleneceğini planlarken, toplantıya iki gün kala yapılan açıklamada İbrahim Alimoğlu isminde karar kılınmasının üzücü olduğunu söyledi.  

MUHARREM ÇAKMAK’ın yapmış olduğu konuşmayı izleyebilirsiniz: 

Muharrem Çakmak’ın birleştirici ve bütünleyici konuşmasından sonra söz alan İbrahim ALİMOĞLU, öncelikle bunun gibi toplantıların sık sık yapılmasını istiyorum ve en önemli olan şey birlik beraberliğin olduğunun altını çizdi. Aday olduğunu ve kendisine güvendiğini söyleyerek, aday adaylığını açıkladı.

İBRAHİM ALİMOĞLU’nun açıklamasının tamamını izleyebilirsiniz: 

Serkan Sarıçiçek ise kısa öz bir konuşma yaparak ‘koltuğu doldurmaya değil, hizmete talibiz’ diyerek kısa bir konuşma yaptı. Toplantı salonuna eşiyle birlikte gelen Serkan Sarıçiçek, ‘Doğal taş sektörü benim ailemdir’ mesajını vermeyi de ihmal etmedi.

SERKAN SARIÇİÇEK’in açıklamasının tamamını izleyebilirsiniz:

Dernek yönetim kurul üyeleri oylama yapılmamasını uygun görerek her iki adayın da teyidini alındı. Böylelikle toplantı fikir istişaresi ne dönüştürülerek, değişik düşüncelerin konuşulduğu başarı temenni ve dilekleri ile sona erdi. 

Salon çıkışında ise Dernek Başkanı ve Yönetim Kurul Üyelerinin Serkan Sarıçiçek ile toplu fotoğraf vermesi dikkatlerden kaçmadı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Danyal Mugurtay 1 Mart 2022 / 19:37 Cevapla

Sevgili Serkan Saricicek. Oncelikle medeni cesaretinden dolayi tebrik eder basarilar dilerim

sperrmüll