Rüstem Çetinkaya Adaylığını AçıkladıTurkuaz Gazetesi

11 Ağustos 2022 - 17:17

Relieve generates rolex replica watches more practical .

Rüstem Çetinkaya Adaylığını Açıkladı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Sektörler Konseyi Maden Sektörü Başkanı Rüstem Çetinkaya, gelecek yıl nisan ayında yapılacak İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) seçimlerinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Rüstem Çetinkaya Adaylığını Açıkladı

Çetinkaya, “Kartvizit beklentisinden öte, gönüllülük esasına dayalı ve fikirlerin yarışacağı bir ekiple yola çıkıyoruz. Başkan odaklı değil sektör odaklı bir yönetim kurulu ile, maden ihracatımızı sürdürülebilir kılmak için çalışacağız” dedi.

Üretim, istihdam ve ihracat odaklı çalışan maden sektörünün çatı STK’sı İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), gelecek yıl nisan ayında yeni başkanını seçmeye hazırlanıyor. TİM Sektörler Konseyi Maden Sektörü Başkanı Rüstem Çetinkaya, Erol Efendioğlu’nun Bursa’da yaklaşık 200 sektör temsilcisine verdiği yemek davetinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Başkan seçilmesi halinde yönetim stratejisini ‘Ruhsat Güvenliği’ üzerine kuracağını söyleyen Çetinkaya, “Ruhsat güvenliği sektörümüzün bir numaralı gündem maddesi. Bu kapsamdaki düzenlemeleri gerçekleştirmeden diğer sorunlara odaklanmanın bir anlamı olmaz” dedi.

 

“KARTVİZİT İÇİN DEĞİL, SEKTÖR İÇİN ÇALIŞACAK BİR EKİP KURUYORUZ”

 

Rüstem Çetinkaya, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “1998 yılından bu yana doğal taş sektörünün içerisindeyim. 2006 yılından beri de İMİB yönetimlerinde aktif görevler üstlendim. Halen Başkan Yardımcısı görevimi icra ediyorum. Bu tecrübe ve birikimi başka bir platforma aktarmak adına bugün birliğin yönetim kurulu ve başkanlığına aday olduğumuzu açıklıyorum. Sektörün tabanından gelen, kartvizit beklentisi olmayan, fikirlerin yarışacağı hatta zaman zaman çatışacağı bir yönetim ekibi ile yola çıkıyoruz. Yönetim Kurulumuzu başkan odaklı değil, sektör odaklı kurmayı amaçlıyoruz. Daha önce adaylıklarını açıklamış olan Sayın Ali Kahyaoğlu’na ve Sayın Aydın Dinçer’e de başarılar diliyoruz. Sektörümüzün seçimden daha önemli gündem maddeleri var. Bize göre bir numaralı gündem maddesi ruhsat güvenliği. Bu konu bize göre tıpkı mülkiyet hakkı gibi sağlam bir yapıya kavuşturulmalı. Bu konuda atılması gereken adımlar atılmadan sektörün diğer meselelerinin çözümü bize göre imkansız. Bana göre seçim süreci rakipler arasında tatlı bir rekabete sahne olmalı. Daha da önemlisi rakipler bel altı çekişmelerle sektörümüzde karın ağrısı yaratmamalı.”

 

“14 STK’NIN SADECE BİR ADAYA DESTEK VERMESİ DİĞER RAKİPLERE HAKSIZLIKTIR”

 

Erol Efendioğlu ise şöyle konuştu: “Sayın Aydın Dinçer adaylığını açıklarken  sektörün  14 ayrı  dernek  ve birlik  başkanının  kendisini  desteklediği anlamına gelen bir şeyler söyledi. Sektörün birlik ve dernek  başkanlarının  bir  adayı  desteklemesi  diğer  başkan  adaylarına  karşı   çok  büyük  haksızlık  olur.  Geçtiğimiz  dönemdeki  İMİB  seçimlerinde  kardeşim  Ergün Efendioğlu Sayın Aydın Dinçer’le  yarışırken  başkanı  olduğum  MADSİAD  üyelerine  şunu  söyledim;  MADSİAD Başkanı olarak sizden  oy  istemem  yanlış  olur. Ben ancak  Erol  Efendioğlu kimliğimle  sizden oy isteyebilirim. Bu nedenle sektör  STK  başkanlarının  bu  tutumuna  ciddi  itirazım  var. Ben kardeşlerimin oyu  için  bile  bu  kadar  özenli  davranırken  sektörümüzün  bazı  STK  ve birlik  başkanları, Başkanlık  unvanlarını  kullanarak  yönlendirici  olmak  istiyor. 14   birlik ve dernek başkanının birbirini çok  sevmesi, çok  iyi  geçinmesi sektörün umurunda bile değil. Bana Rüstem Bey’i niye desteklediğimi soruyorlar. Sektörün sıkıntılarını  siyasilere  ve  bürokratlara  anlatma  konusunda  başarılı  olacağına yürekten inandığım için kendisini destekliyorum. Başkanların öncelikli görevi  meslektaşlarımızın  dertlerini  ve sıkıntılarını etkili ve nezaketli  bir üslupla çözüm mercilerine  aktarmak  ve anlatmaktır.”

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
tekin çetin 19 Temmuz 2021 / 01:07 Cevapla

ben bu insana güveniyorum doğru yolda gidiyor altatsalarda ülke maden çıkarları ulusal geleceğimiz ön planda tutuyor benim bildiklerim sizin bildiklerinizdir doğru başkan tem-mer dir

sperrmüll