Mühendislik Öğrencilerine Net Asgari Ücret Tutarında Burs VerilecekTurkuaz Gazetesi

15 Ağustos 2022 - 13:58

Relieve generates rolex replica watches more practical .

Mühendislik Öğrencilerine Net Asgari Ücret Tutarında Burs Verilecek

2022 YKS sınavı başarı sıralamasında Maden Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği veya Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümlerinden birini ilk 5 tercihi arasında kazanan öğrencilere öğrenim süreleri boyunca her yıl 9 ay süresince net asgari ücret tutarına kadar burs imkanı sağlanacak.

Mühendislik Öğrencilerine Net Asgari Ücret Tutarında Burs Verilecek

2022 YKS sınavı başarı sıralamasında Maden Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği veya Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümlerinden birini ilk 5 tercihi arasında kazanan öğrencilere öğrenim süreleri boyunca her yıl 9 ay süresince;

İlk 65 binde yer alan

İlk 65 binde yer alan ve İstanbul ile Ankara’da bulunan üniversitelerin ilgili bölümlerine yerleşen adaylardan;

  • İlk 50 binde yerleşen adaylara net asgari ücret tutarı kadar (2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı için 5.500,00 TL)
  • İlk 50.001-65.000 arasında yerleşen adaylara net asgari ücret tutarının 1/2’si kadar (2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı için 2.750,00 TL)

İlk 100 binde yer alan

İlk 100 binde yer alan ve İstanbul ile Ankara haricindeki illerde bulunan üniversitelerin ilgili bölümlerine yerleşen adaylara net asgari ücret tutarı kadar (2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı için 5.500,00 TL) ödeme yapılır.

Bursun Başarı Kriterleri Nedir?

YKS tercihlerinin ilk 5’inden en az birisinin Maden Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği ve/veya Cevher Hazırlama Mühendisliği olması ve bu tercihlerden birisine yerleşmek, YKS yerleştirme puanlarına göre ilk 100 bin içinde yer almak.

Yabancı Dil Hazırlık Sınıfında Burs Veriliyor mu?

Maden Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği veya Cevher Hazırlama Mühendisliği programlarına yerleşip yabancı dil hazırlık sınıfında eğitim gören öğrenciler de eğitim bursundan yararlanırlar.

Burs Kaç Yıllık Veriliyor?

Burs hazırlık bölümü olan Maden Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği veya Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümlerinde 5 yıl, hazırlık olmayan bölümlerde ise 4 yıl boyunca verilmektedir.

Burs Almaya Yazın da Devam Edecek miyim?

İMİB tarafından YKS yerleştirme sonuçlarına göre belirtilen tutarlar her eğitim ve öğretim yılı için 9 ay süresince öğrencilere ödenir. Yazın burs verilmemektedir.

Burs Kaç Kişiye Verilecek?

Başarı kriterlerini sağlayarak ilgili bölümleri tercih eden tüm öğrencilere burs verilecektir.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

sperrmüll