MAKSİAD; ÜYELERİNE İSTANBUL’A GEZİ DÜZENLEDİTurkuaz Gazetesi

15 Ağustos 2022 - 21:58

Relieve generates rolex replica watches more practical .

MAKSİAD; ÜYELERİNE İSTANBUL’A GEZİ DÜZENLEDİ

GAMAK Motor, Dalgakıran Kompresör, IHI Dalgakıran Turbo Motor, Yılmaz
Redüktör, ELK Motor, MES Döküm işletmelerini yerinde ziyaret eden MAKSİAD üyeleri İstanbul’dan keyifli döndü.

MAKSİAD; ÜYELERİNE İSTANBUL’A GEZİ DÜZENLEDİ

MAKSİAD ‘DAN ÜYELERİNE TEKNİK GEZİ

 MAKSİAD tarafından, İstanbul’a düzenlenen teknik gezide

GAMAK Motor, Dalgakıran Kompresör, IHI Dalgakıran Turbo Motor, Yılmaz Redüktör, ELK Motor MES Döküm Fabrikaları ziyaret edildi.

MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, Yönetim Kurulu ve MAKSİAD üyelerinin oluşturduğu heyet, İstanbul’a Teknik Gezi kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulundu. Yeni üretim teknolojilerini yerinde görmek, Türkiye’de marka konumunda bulunan işletmelerin yapısını incelemek ve yatırım yaparken üyelerine rehberlik edecek teknik gezilere başlayan MAKSİAD üyelerinin davetli olduğu teknik gezi İstanbul’a gerçekleştirildi.

 

 

 

MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, Yönetim Kurulu ve MAKSİAD üyelerinin oluşturduğu heyetin gerçekleştirdiği teknik gezide üyeleri yoğun bir program karşıladı. Heyet ilk olarak Gamak Motor Fabrikasını, Dalgakıran Kompresör ve Dalgakıran Grup Japon ortaklığı olan IHI Dalgakıran Turbo Motor üretim merkezini ziyaret ederek, yeni üretim teknikleri ve ileri teknoloji makinalarını yerinde inceledi.

Gezinin ikinci gününde MAKSİAD heyeti, Yılmaz Redüktör, ELK Motor ve Türkiye’nin en büyük döküm tesislerinden biri olan MES Döküm Fabrikasını ziyaret ederek, makine imalatında önemli bir yer tutan motor teknolojisi hakkında bilgi alıp, motor güç hesaplamalarında hassasiyetleri, motor teknolojilerini ve makine imalatında kullanılan motorların üretimini yerinde incelemesini gerçekleştirdi.

Dünya da basınçlı hava sektörünün öncü firmaları arasında yer alan, Dilovası’ndaki 50 bin metrekarelik alan üzerine kurulu Türkiye ve Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük entegre kompresör üretim tesisinde devam eden Dalgakıran Grubu’nu da ziyaret eden MAKSİAD heyeti Dalgakıran İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Steven Young’a plaket takdim etti. MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SARI Türkiye’nin en profesyonel yöneticilerinden biri olan Steven Young’ı Denizli’ye üyeleri ile buluşturmaya davet etti. En yakın zamanda ziyaret sözü veren tecrübeli yönetici toplantıda üyelere yatırımlar ve sektörün gelecekteki gelişimi hakkında etkili bir konuşma gerçekleştirdi.

Teknik gezi kapsamında Yılmaz Redüktör’ü de ziyaret eden MAKSİAD heyeti, redüktör teknolojisi hakkında, ortak iş birlikleri ve üretim teknikleri konusunda bilgi aldı. MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sarı, Yılmaz Redüktör Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yılmaz’a plaket takdim ettikten sonra fabrika ziyaretini gerçekleştirdi.

 

 

 

 

 

 

İstanbul ziyaretleri ve yapılan teknik gezi hakkında bilgi veren MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, “Üyelerimizle birlikte, yeni üretim teknolojilerini yerinde görmek, işletmelerin yapısını incelemek ve Denizli’mizde makine sanayinin daha iyi gelişmesi için çeşitli incelemelerde bulunarak görüşmeler gerçekleştirdik. Üniversitemizin Teknoloji Fakültesinden 2 öğrencimizi de MAKSİAD ve Yönetim Kurulu Üyelerinin sponsorluğunda gezimize dâhil ettik. Gençlerimin ufkunu açmak ve sektörümüze kazandırmak için teknik gezimize dahil ederek, ülkemizin ve Avrupa’nın önde gelen firmalarımızı incelemelerini istedik.

MAKSİAD olarak bu tarz teknik gezilerimiz devam edecektir. Üyelerimiz bu gezilerde ufuk açıcı gelişmeleri inceleme fırsatı buluyor. Şehrimize kazandırılacak olan yeni yatırımlara bu tarz geziler vesile olabiliyor. Gezimize katılan tüm üyelerimize ve organizasyonun planlanması ile ilgili özellikle ilgilenen Merkez Motor Yönetim Kurulu başkanı Kerim Koç’a şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ederim” dedi.

Yoğun programla başlayan ikinci gün Merkez Motor sponsorluğunda İstanbul Boğazında tekne turu ve akşam yemeği ile son buldu. Başkan Sarı Türkiye’nin ilk elektrikli motor üreticisi ve sektörün öncülerinden Gamak Motor Satış Müdürü Ercan Şenyurt’a ve Merkez Motor Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Koç’a desteklerinden dolayı plaket takdim etti.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

sperrmüll