İMMİB’in Koordinatör Başkanlığını Aydın Dinçer yürütecekTurkuaz Gazetesi

13 Ağustos 2022 - 13:05

Relieve generates rolex replica watches more practical .

İMMİB’in Koordinatör Başkanlığını Aydın Dinçer yürütecek

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri’nin (İMMİB) Koordinatör Başkanlığına getirilen Aydın Dinçer, aynı zamanda İstanbul İhracatçılar Birliği’nin (İMİB) Yönetim Kurul Başkanlığı görevini de yürütmeye devam edecek.

İMMİB’in Koordinatör Başkanlığını Aydın Dinçer yürütecek

İMMİB, Türkiye toplam mal ihracatının yüzde 35’ini, mal ve hizmet ihracatının ise yüzde 46’sını karşılıyor

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Dinçer, İMMİB’in boşalan Koordinatör Başkanlığı görevine getirildi. Toplam 31 bin üyesi bulunan İMMİB, bünyesinde barındırdığı 7 birlikle beraber Türkiye’nin toplam mal ihracatının yüzde 35’ini, Türkiye’nin kümülatif mal ve hizmet ihracatının yüzde 46’sını üstleniyor.

İMMİB’ in Koordinatör Başkanlığını Aydın DİNÇER yürütecek

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri’nin (İMMİB) Koordinatör Başkanlığına getirilen Aydın DİNÇER, aynı zamanda İstanbul İhracatçılar Birliği’nin (İMİB) Yönetim Kurul Başkanlığı görevini de yürütmeye devam edecek

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB), 2020 yılını 58,5 milyar dolarlık ihracat ile kapatırken, Türkiye’nin toplam mal ihracatının yüzde 35’ini; kümülatif mal ve hizmet ihracatının ise yaklaşık yüzde 46’sını üstelendi.

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin (İMİB) Yönetim Kurulu Başkanı olan Dinçer, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği, Mücevher İhracatçıları Birliği, Çelik İhracatçıları Birliği ve Hizmet İhracatçıları Birliğinden oluşan 31 bin üyesi bulunan 7 birliğin koordinatör başkanlığını Aydın Dinçer yürütecek.

İMMİB Koordinatör Başkanlığına getirilen Aydın Dinçer, İMMİB hakkında bilgi verdi. “Pandemi 2020 yılını oldukça etkiledi. Belirsizliklerle dolu bir yılda problemin çözümünü doğru tarif ederek süreci çok iyi yönettik ve en az kayıpla atlattık. Aşı ile birlikte belirsizliklerin azalması, ekonomilerin büyüme yönlü bir trend yakalaması, sanayi ve üretim tarafında özellikle mal siparişinde yaşanan olumlu gelişmeler, 2021’i çok daha başarılı geçireceğimizi gösteriyor” diyerek yarından umutlu olduklarının altını çizdi.

“İhracatı artırmada öncü olmayı sürdüreceğiz”

 Türkiye’nin 2023’te 226,6 milyar dolarlık ihracat hedeflediğini anımsatan Dinçer, İMMİB’in burada çok önemli bir rol üstlendiğini belirtti. Dinçer, İMMİB’in ve bünyesinde bulunan birliklerin son derece dinamik bir yapıya sahip olduğunu, İMMİB’in 2020 yılında 4’ü fiziki, 3’ü sanal olmak üzere 7 yurt dışı fuara milli katılım gerçekleştirdiğini ve “alım ve ticaret heyeti” adı altında 27 organizasyon yaptığını aktardı.

İMMİB Akademi çatısı altında ise fiziki ve online olmak üzere toplam 104 eğitim gerçekleştiğini belirten Dinçer, “Her türlü koşulda, dış ticaret fazlası vermenin önemine olan inancımızla, ihracatçı firmalarımıza hizmet vermeye ve ülkemiz ihracatını artırmaya yönelik faaliyetlerde öncü olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

sperrmüll