Çin Forum, Marble Fuarı, Bursa Blok Fuarı Ve 2022 Nisan Ayı İhracatçı Birlik SeçimleriTurkuaz Gazetesi

11 Ağustos 2022 - 18:30

Relieve generates rolex replica watches more practical .

Çin Forum, Marble Fuarı, Bursa Blok Fuarı Ve 2022 Nisan Ayı İhracatçı Birlik Seçimleri

2021 Doğal taş sektörünü ilgilendiren etkinlikler olarak ülkemizde düzenlenecek olan, Marble İzmir fuarı, Bursa Blok fuarı ve Türkiye Çin diplomatik ilişkilerinin 50.yılı münasebetiyle Ankara da düzenlenecek olan Türkiye-Çin iş geliştirme forumu olarak önümüze çıkmaktadır.

Çin Forum, Marble Fuarı, Bursa Blok Fuarı Ve 2022 Nisan Ayı İhracatçı Birlik Seçimleri

Elbette ki süreç içersin de bu etkinlikler günün şartlarına göre artırılabilir de azalabilir de. Ama ilk etapta gözümüze çarpanlar ve tarihi belli olanlar, 2021 yılı programında yerini aldılar. Bu programlar tarihteki yerini almasına rağmen, hele birde 2022 yılında Nisan ayında gerçekleşecek olan İhracatçı Birliklerinin seçimlerini göz önüne alırsak hareketli bir sezon bizi bekliyor olacak.

Marble fuarı bünyesinde düzenlenecek olan Uluslararası Taş Kongresi ise sektörümüze renk katacak etkinliğin başını çekmektedir. Yürütme Kurulu Başkanlığını Prof. Dr. Faruk Çalapkulunun yapmış olduğu bu etkinlik Marble fuarına ve sektörümüze renk katacağı kesindir.

İzfaş tarafından düzenlenecek olan Marble fuarı 25-28 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleşecek, Marble fuarı Dünyada yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen marka değerini ve prestijini uluslararası platformlarda değer kaybetmemesi adına, STK’ lar elbirliği yaptı ve tarih ortak akılla belirlendi.

Bir Diğer Önemli Etkinlik İse…

2021 yılında 5-7 Ağustos tarihinde, Türkiye- Çin iş Geliştirme Derneği tarafından düzenlenecek olan ve iki ülkenin diplomatik açıdan ilişkilerinin geliştirilmesinin 50.yılı münasebetiyle yapılacak etkinliklerin başını çekecek olan Türkiye-Çin diplomatik ilişkilerin 50. Yılında iş geliştirme forumu iki ülkenin ticari stratejini belirleyecek olan önemli etkinliklerin başını çekecektir.

Türkiye Çin diplomatik ilişkilerinin 50.yılında, 5-6-7 Ağustos 2021TARİHİNDE Türkiye-çin iş geliştirme forumu düzenlenecektir. Congresium / ANKARA düzenlenecek olan toplantıya beklenenin üzerinde ilgi olacağı öngörülüyor.

Açılış konuşmacıları olarak Türkiye Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İhsan BEŞER tarafından yapılırken, ikinci konuşmacı ZHOU YAN Quan Çin Sanayi ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak belirlenmiştir. Sırasıyla diğer konuşmacılar ise şu şekildedir.

Türkiye ve Çin ilişkilerinin 50 yılının önemi açısından bu önemli toplantının katılımcı ve konuşmacılarını tek tek işlemek istiyorum

Gürsel BARAN      Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı

JİANG Hui CCCMC- Çin Metaller Madenler&Kimyasalar İthalat ve İhracat Tic. Odası Başkanı

  1. Rıfat HİSARCIKLIOĞLU TOBB Başkanı

LİU Shaobin          Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi

WANG Wentao    Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Bakanı

Ruhsar PEKCAN    Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı

Mustafa ŞENTOP TBMM Meclis Başkanı olarak belirlenmiştir.

İlk Oturum Mermer Ve Maden Olarak Seçilmesi İse Ayrı Bir Önem Taşımaktadır. (Mermer, İş Makineleri, Kimyasallar, Yedek Parçaları)

Moderatör: Doç.Dr.Abdulkerim ÇALIŞKAN YÖK Üniversiteler Arası Kurul Genel Sekreteri Konuşmacılar: Osman Cavit TURUNÇ – TUREKS Mermer Maden A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fazıl ŞENEL- IC İCTAŞ İnşaat Genel Müdürü Gao Xiangyang– Chairman of the Board, ICBC Turkey Mahinur ABDULLAH – General Manager of BRS MADENCILIK (BORASU) olarak belirlenmiştir.

2.Oturum ise Teknoloji & Bilişim (Telekomünikasyon, Yapay Zeka, Uzay Teknolojileri)

Moderatör: Rahmi AKTEPE – Türkiye Bilişim Derneği Genel Başkanı Konuşmacılar: Zafer DÖNMEZ –Türkiye Varlık Fonu A.Ş. Genel Müdürü Dr. Ali Taha KOÇ –T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ömer Abdullah KARAGÖZOĞLU-Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Prof.Dr.Hasan MANDAL –TUBİTAK Başkanı …………………………. Trendyol CEO Liang Dong Po – Deputy General Manager of Public Relationship Department of Huawei Turkey. Xiao Wei-General Manager of China Telecom Turkey Li Yang Yang- General Manager of CRRC MNG gerçekleşecektir.

6 Ağustos 2021 / Cuma günü ise

Açılış Konuşmacıları Olarak

İhsan BEŞER Türkiye Çin İş Geliştirme Ve Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

İsmail GÜLLE Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı

CAO Derong CCCFNA- Çin Gıda ve Hayvancılık Tarım İthalat İhracat Ticaret Odası Başkanı

Dr. LİU Yuhua Çin Halk Cumhuriyeti Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı

Cevdet YILMAZ TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı

TANG Renjian Çin Halk Cumhuriyeti Tarım ve Köy İşleri Bakanı

Dr. Bekir PAKDEMİRLİ Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanı olarak belirlenmiş

  1. Oturum Konusu Gıda Sektörü Olarak Programlanmıştır

(Yaş Meyve, Kuru Meyve, Kuruyemiş, Kanatlı Hayvanlar, Su ve Su Ürünleri, Süt ve Süt Ürünleri, Zeytinyağı Bal, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Baharat) Ma Hai Qiao- General Manager of New Hope Turkey Liu Jiamin- Manager of şeklinde gerçekleşecektir.

Açılış Konuşmacıları

Kemal ERDOĞAN Türkiye Çin İş Geliştirme Ve Des. Der. Yön. Kur. Bşk. Yrd. Çin Kültür ve Turizm Odası

RUİLİN Shı Çin Halk Cumhuriyeti Kültür Müsteşarı

Nail OLPAK DEİK Başkanı

HU Heping Çin Halk Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı

Mehmet Nuri ERSOY Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı

13:30- 15:00 1.OTURUM TURİZM ( Tarih,Kültür,Doğa,Spor,Sağlık,Deniz)

Dolu Dolu Geçecek Olan Programa İse Destek Yağmaktadır.

Destekleyen Kurum Ve Kuruluşlar:

– T.C. Ticaret Bakanlığı

– T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı

– T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

– T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı

– T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

– TOBB- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

– TİM- Türkiye İhracatçılar Meclisi

– DEİK-Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu

– ATO- Ankara Ticaret Odası

– Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği

– CCCFNA – China Chember of Commerce of I/E of Foodstuffs, Native Produce and Animal By-Products

– CCCMC – China Chember of Commerce of Metals, Minerals&Chemicals Importers&Exporters

– TBD- Türkiye Bilişim Derneği

– Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği şeklindedir.

Birbirinden kıymetli kurum ve kuruluşların yer aldığı bu formda İzfaş, EİB ve buna benzer STK ların da aktif olarak yer almak istediklerini duymaktayım. Bu sebeple sektörün fuar kadar kıymetli olan bu form da yer alacağını ümit ederek, Çin ve ülkemiz adına bu formun başarılı geçmesini temenni ediyorum.

Mehmet Abdioğulları’nın diğer köşe yazılarını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Tayfun Geylan 5 Mayıs 2021 / 23:48 Cevapla

Mehmet bey yazınızda bütün sorunlara parmak basmışınız gerçekleri anlatmışınız sizi tebrik ediyor yazılarınızın devamını diliyorum…..Teşekkürler…

sperrmüll