26 Ülkenin İhracatçıları ve Ticaret Müşavirleri Dijital Ortamda Bir Araya GeldiTurkuaz Gazetesi

14 Ağustos 2022 - 23:53

Relieve generates rolex replica watches more practical .

26 Ülkenin İhracatçıları ve Ticaret Müşavirleri Dijital Ortamda Bir Araya Geldi

Ege İhracatçı Birliği, pandemi sürecinde 26 ülkeden ticaret müşavirleriyle ihracatçıları dijital ortamda buluşturdu.

26 Ülkenin İhracatçıları ve Ticaret Müşavirleri Dijital Ortamda Bir Araya Geldi

Covid-19 salgınının ihraç pazarlarındaki serüveni, pandemiye dönüşmesiyle birlikte değişen tüketim alışkanlıkları, ihracatta yıldızı parlayan sektörler hakkında ihracatçı firmaların doğru bilgilenmesini amaçlayan Ege İhracatçı Birlikleri, pandemi sürecinde 26 ülkede görev yapmakta olan Ticaret Müşavirleriyle, ihracatçıları “Koronavirüsün Hedef Pazarlarımızdaki Seyri” isimli webinar toplantıları serisinde bir araya getirdi.

Pandemiden dolayı seyahatlerin yasaklanıp kısıtlandığı, fuarların ve ticaret heyetlerinin iptal olduğu bir süreçte, Ege İhracatçı Birlikleri 12 webinar toplantısında 26 ülkede Türkiye’yi temsil eden ticaret müşavirleriyle yüzlerce ihracatçıyı bir araya getirdi.

Toplantılarda, ticaret müşavirleri görev yaptıkları ülkelerde Covid-19 salgını sonrasında alınan ekonomik, sosyal ve sağlık tedbirlerini, ön plana çıkan sektörleri ihracatçılarımızla paylaşıp; ihracatçıların kafalarındaki sorulara yanıt oldular.

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi Açıklama Yaptı

Türkiye’nin ve Ege Bölgesi’nin ihracatında ilk sıralarda yer alan Almanya, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İspanya, İtalya gibi ülkelerin yanında, Çin, Güney Kore, Rusya, Japonya, Singapur, Filipinler gibi, Türk ihracatçılarının hedef pazar olarak gördükleri, ihracatlarını arttırmayı hedefledikleri 26 ülkedeki ticaret müşavirleriyle verimli toplantılar yaptıklarını dile getiren önümüzdeki süreçte ticaret müşavirleriyle ihracatçıları bir araya getirmeye devam edeceklerini ifade etti.

jak eskinazi

26 ülkeye Türkiye’nin İhracatının Yüzde 54’ü Yapıldı.

Türk ihracatçılarının, Webinar düzenlenen 26 ülkeye 44 milyar 563 milyon dolarlık ihracat yaptığı bilgisini paylaşan Eskinazi, “2020 yılı Ocak ile Temmuz arasında Türkiye 82,8 milyar dolarlık ihracat yaptı. 26 ülkeye yaptığımız ihracat, Türkiye’nin toplam ihracatının yüzde 54’ünü oluşturuyor. Almanya 7 milyar 753 milyon dolarlık ihracatla ilk sırada yer aldı.

İngiltere 5 milyar 107 milyon dolarlık Türk ürünleri ithalatı ile ikinci basamağın sahibi oldu. ABD’ye ihracatımız ise 2020 yılının 7 ayı içinde 4 milyar 621 milyon dolar şeklinde gerçekleşti. Webinar: düzenlediğimiz 26 ülkenin 14 tanesine 1 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirdik. 2020 yılının 7 aylık döneminde Ege İhracatçı Birlikleri, 7 milyar 69 milyon dolar dövizi Türkiye’ye kazandırdı. Webinar: “Düzenlediğimiz 26 ülkeye ihracatımız 4,2 milyar dolar oldu. Bu ülkeler EİB’nin ihracatından %58 pay ile temsil edildi” şeklinde konuştu.

Webinar serisinde ihracatçılara seslenen ticaret müşavirleri, görevli oldukları ülkelerin tüketici alışkanlıkları, pandemiyle birlikte ön plana geçen sektörler, gümrük uygulamaları, perakende zincirleri, o ülkelerdeki e-ticaret kanalları, dış ticarette nasıl bir yol izledikleriyle ilgili birkaç tüyo verdi.

Ege İhracatçı Birlikleri’i Toplantılarını Online Düzenliyor

Ege İhracatçı Birlikleri’nin düzenlediği pandemiden dolayı online yapılan bilgilendirme toplantılarında; “ABD, Almanya, Avustralya, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Çin, Danimarka, Endonezya, Fransa, Filipinler, Güney Kore, Hindistan, İngiltere, İtalya, İspanya, Japonya, Kırgızistan, Malezya, Romanya, Rusya Federasyonu, Singapur, Suudi Arabistan ve Tacikistan”da görev yapan ticaret müşavirleri katıldı.

eib online toplantı

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

sperrmüll