YTK Eğitimi Uzaktan Olacak - Sınav SonuçlarıTurkuaz Gazetesi

17 Ağustos 2022 - 11:19

Relieve generates rolex replica watches more practical .

YTK Eğitimi Uzaktan Olacak

YTK Eğitimi 23-27 Aralık 2020 tarihleri arasında MAPEG Genel Müdürlüğü uzaktan eğitim portalı üzerinden gerçekleştirilecektir.

YTK Eğitimi Uzaktan Olacak

YTK Uzaktan Eğitim Duyurusu

1- YTK Eğitimi 23-27 Aralık 2020 tarihleri arasında MAPEG Genel Müdürlüğü uzaktan eğitim portalı (https://mapuzem.mapeg-gov.tr) üzerinden gerçekleştirilecektir.

2- Eğitimler uzaktan eğitim şeklinde 5 gün süre ile verilecektir. Ders içerikleri video seklinde hazırlanmıştır. Her derse ait videoların izlenmesi gerekmekte olup izlenme kayıtları Genel Müdürlüğümüz tarafından tutulmaktadır. Ders kayıtları 27 Aralık saat 24:00’a kadar, günün her saati erişime açık olacaktır.

3- Sınav online olarak 29 Aralık saat 12:00’da https://mapuzem.mapeg.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Söz konusu sınava internet alt yapısının iyi olduğu bir ortamdan ve bilgisayardan girilmesi sınav esnasında sorun yaşanmaması açısından büyük önem arz etmektedir. Sınav dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden ve 20 sorudan oluşmaktadır. Sınav süresi 30 dakikadır. Her soru 5 puan değerindedir. Sınavlarda yüz puan üzerinden 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılır.

4- itirazlar, sınav sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde MAPEG Genel Müdürlüğüne elden veya posta yolu ile yazılı olarak yapılır ve Eğitim Kurulu tarafından değerlendirilir.

Sonucu Genel Müdürlük tarafından yedi iş günü içinde kursiyere bildirilir. Postadaki gecikmelerden Genel Müdürlük sorumlu tutulamaz.

5- Eğitimler sonucunda yapılacak ilk sınavda başarılı olamayan katılımcılara sınavın açıklandığı tarihten itibaren otuz gün içinde ikinci bir sınav hakkı tanınacak olup, bu sınavda da başarılı olamayanların sertifika almak için yeniden kayıt yaparak eğitim programına katılması gerekmektedir.

6- Sınava katılamama durumunda, kursiyerin geçerli bir mazeret sunması (sağlık raporu vb.) ve Eğitim Kurulunun bu mazereti uygun görmesi halinde, tekrar sınava girme hakkı verilebilir. Bu madde kapsamında geçerli bir mazereti olmaksızın sınava girmeyenler veya ikinci sınav hakkını kullanmayanların, eğitim programlarına katılmak için yeniden ücret ödeyerek kayı yaptırması gerekmektedir.

7- Sınavda başarılı olan kursiyerlere e-maden üzerinden YTK sertifikası online olarak düzenlenecektir.

 

Yetkilendirilmiş Tüzel Kişilik (YTK) Nedir ?

YTK; Maden İşleri Genel Müdürlüğü (MİGEM) tarafınca yetkilendirilerek, Maden Kanunu kapsamında MİGEM’e verilmesi ihtiyaç duyulan rapor, proje ve her türlü teknik belgeyi yapmaya yetkili kılınmış, alakalı yönetmelik kapsamında faaliyetlerini yürütecek tüzel bir kurumdur.

Bireysel anlamda hizmet veren maden müşavirlerinin ve 2016 öncesinde hizmet veren teknik nezaretçi hizmetlerinin beraber kurumsal bir hüviyet ile verilmesi hedeflenmiştir. MADENCİTY; bu amaçla aldığı YTK yetkisi ile, MİGEM tarafınca yasal muhatap ve yetkili bir kuruluş haline gelmiştir.

Arama ve işletme ruhsat sahipleri, yapacakları kontrat ile 01.01.2017 tarihinden sonrasında rapor, proje ve her türlü teknik belgelerini kurumumuz aracılığı ile hazırlayarak MİGEM’e sunabileceklerdir. Firmamız; sektörde öncü olma hedefi doğrultusunda, kuvvetli alt yapısı ve alanında uzmanlaşmış ustalaşmış ekibi ile sektördeki yerini almıştır.

Aldığı sorumluluğun bilincinde olan; deneyimli, güvenli ve yenilikleri takip eden kurumsal kimliğimiz ile kanunlara, yönetmeliklere, ticari ve ahlaki kurallara müsait bir firma politikası izleyerek ruhsat sahiplerinin yanında ve sürekli danışmanı olacaktır.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

sperrmüll