Muğla iline 40 milyon liralık yatırımTurkuaz Gazetesi

17 Ağustos 2022 - 13:28

Relieve generates rolex replica watches more practical .

Muğla iline 40 milyon liralık yatırım

Çavdarlar Mermer San. Ltd. Şti. Muğla ilinde 40 milyon liralık Mermer entegre tesisinin temellerini attı.

Muğla iline 40 milyon liralık yatırım

Doğanın en saf hediyesi mermeri yaşam alanlarına taşımak için 1993 yılında Afyon Ankara karayolu 10. km’sinde fabrikasını kurarak ülke ekonomisine ve istihdama katkı sunmaya başlayan Çavdarlar Mermer Sanayi Ltd. Şti. durmak yok yola devam dedi.

Yaklaşık 30 yıllık fabrika ve ocakçılık tecrübesi olan Çavdarlar mermer, 20 yılda 28 değişik ülkeye ihracat gerçekleştirerek Afyonkarahisar ve ülke ekonomisinin gelişmesine katkı sunarken, lokomotif firmalar arasında isminden söz ettirmeye devam ediyor.

İstikrarlı yatırım ve büyümeyle, Türk mermer sektörünün lider firmaları arasında isminden söz ettirmeyi başaran Çavdarlar mermer dünya zirvesindeki en iyi mermer üreticilerinin sıralamasında yer almak için hassas ve özel seleksiyon anlayışı ile üretimlerinin %65 ini ihraç ederek dünyanın birçok ülkesine ulaştırmaktadır.

Pandemide Yatırım Yapmaya Devam Etti

Ülkemizi ve tüm dünya etkisi altına alan COVİD 19 hastalığı üreticiye darbe vururken doğal taş sektöründe yoluna devam eden Çavdarlar Mermer 2020 yılında ocak listesine bir yenisini daha ilave ederek hızına hız kattı.

Çavdarlar Mermer Yönetim Kurul Başkanı Hüseyin Çavdar ile yapmış olduğumuz görüşmemizde ‘ülkemizi kalkındırmak için durmak yok yola devam’ diyerek sözlerine şöyle devam etti. “ Sektörde uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Ülkemizin kalkınmasında bizlerde katkı sunabiliyorsak bundan mutlu oluruz. Geleceğimiz ve dünya ekonomisi ile başa baş yarışmak istiyor isek ülke sanayisinin ve teknolojisinin gelişmesi gerekmektedir.

Biz Çavdarlar mermer olarak bunun bilincindeyiz ve bu doğrultuda çalışmalarımızı gerçekleştirirken, hedeflerimizi de bu noktada belirliyoruz. Yaklaşık 30 yıllık fabrika ve ocakçılık tecrübemiz ile 20 yılda 28 değişik ülkeye ihracat gerçekleştirerek ilimiz ve ülke ekonomimizin gelişmesine katkı sunmaya çalışan bir firmayız.

Ülkemizi ve dünyayı sarsan covid 19 hastalığının etkileri 2020 yılını ters takla attırırken, tedbirli koşullarla çalışmalarımıza devam ederek üretimimiz de hız kesmedik, işçi çıkartmadık yolumuza devam ettik.  Bu zor koşullara rağmen ocaklarımızın arasına bir yenisini daha ilave ederek dünya piyasalarına sunmak için çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

2020 yılında yeni açmış olduğumuz ocağımıza ilave olarak, 2021 yılı hedefimiz deki 2 ilave ocağımızı da hayata geçireceğiz. Buradan çıkacak olan mermerlerimiz DURUSA, PANDORA, ASPERA, SİTELLA taşlarımızı dünya mermerciliğine kazandıracağız. ” Diyerek sözlerini tamamlayan Hüseyin Çavdar üretimin önemli olduğunun altını çizdi.

Çavdarlar Mermer Yatırıma Doymuyor

Doğal taş sektörünün dünya piyasalarında edinmiş olduğu yere katkı sunarak damgasını vurmak isteyen firma yatırımlarına devam ediyor.

Çavdarlar mermer 2021 yılının Haziran ayında açmayı hedefledikleri Muğla da ki mermer entegre tesisinin temellerini attı.

Hüseyin Çavdar, yapılan yatırım hakkında şunları söyledi. “ Evet, biz firma olarak çalışmayı ve üretmeyi seviyoruz. Yeni bir yatırımımız var. Muğla ilimizde bir mermer entegre tesis açmak için çalışmalarımız yapıldı ve temelleri atıldı.

35 -40 milyon liralık yaptığımız bu yatırımımızla açmış olduğumuz Entegre mermer fabrikamız, Muğla ilimizin ekonomisine ve ülke ekonomisine katkısı olacaktır, bundan da gurur duyuyoruz. Bu fabrikamız, ihracata çalışacak, buradan sadece diğer ülkelere yapacağımız ihracat işleri çıkacak.

Muğla Mermer Entegre tesisinde çalışacak olan şuanda belirlediğimiz 100 kişiye istihdam sağlamayı hedeflemekteyiz. İlerleyen günlerde bu sayı da artışta olabilir.

İnsanlarımız ve firmalarımız çalıştıkça güçlenir. Ülkemizi ise yatırım yaparak ürettikçe güçlendiririz. Gelişmiş ülkelerin en büyük avantajı tembel değiller adamlar çalışıyor. Bizlerde aynısını yapmak zorundayız. Çavdarlar Mermer Yönetim Kurulu ve Şahsım bunun bilincinde kararlar alıyor ve hedeflerimizi o doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Hep birlikte ülke olarak durmak yok yola devam diyoruz. ” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Ahmet kanat 2 Mart 2021 / 15:46 Cevapla

Rabbim yolunuzu açık etsin yeni yatırımlarınızda başarılar dikerim hüseyin bey

sperrmüll