Kadına Yönelik Şiddete DUR DiyoruzTurkuaz Gazetesi

15 Ağustos 2022 - 01:47

Relieve generates rolex replica watches more practical .

Kadına Yönelik Şiddete DUR Diyoruz

Kadına Yönelik Şiddete DUR Diyoruz

Vali Gökmen Çiçek’in Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü Mesajı

Küresel bir sorun olan kadına yönelik şiddetin; kadının maddî ve manevî bütünlüğüne zarar vermesi nedeniyle ciddi bir halk sağlığı problemi olmasının yanı sıra, kadının toplumsal yaşamını etkilemesinin sosyal problem olduğunun altını çizerek, günün anlam ve önemini belirten Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek açıklamasında: “ Çağımızın en büyük problemi, hayal kırıklıklarından birisi, neredeyse her dinde ve kültürde korunması istenen, hatta anne olarak kutsal sayılan kadının, dünyanın yine neredeyse her köşesinde şiddet mağduru olmaktan kurtulamayışıdır.

Kadınlarımıza hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek ve onlar için yapabileceğimiz her çalışmayı irdeleyip güzel bir yaşam sürmelerini sağlamak adına 25 Kasım, ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ olarak ilan edilmiştir.

Yapılan belki on binlerce araştırma, akademik çalışma, eğitimler, kanunlar, farkındalık çalışmaları neticesinde dünyanın farklı medeniyetlerinde, farklı motivasyonlarla dahi olsa bu olgunun hala varlığını sürdürebilmesi, insanlığın bu meseleye belki de yeni bir bakış getirmesi gerektiğine işarettir.

Küresel bir sorun olan kadına yönelik şiddet; kadının maddî ve manevî bütünlüğüne zarar vermesi nedeniyle ciddi bir halk sağlığı problemi olmasının yanı sıra, kadının toplumsal yaşamını etkilemesi nedeniyle de çok önemli bir sosyal problemdir.

İnsanları kadın erkek diyerek sınıflandırmadan, insan olarak görmek ve insanın her şeyin en iyisine layık olduğunu bilmek ile kadınlarımızın hak ettikleri güzel dünyayı onlara sunabilmiş olacağız.

Alınan onca önlem ve tedbire rağmen kadına yönelik şiddet halen toplumsal bir sorun olarak devam etmektedir. İçişleri Bakanlığımız bu soruna yönelik her geçen gün yeni tedbirler almaktadır.

Aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele büro amirlikleri, Güven Masaları ile sürdürülen mücadeleye yakın zamanda KADES uygulaması da eklenmiştir. Bir panik butonu gibi çalışan uygulama ile kadınlarımıza daha hızlı ulaşılmakta ve yaralar kısa sürede sarılmaktadır.

Toplum olarak elimizden geleni yaparak birlik ve beraberlik içerisinde bu sorunları hep birlikte çözmeliyiz. Kadın ve çocukları her daim korumalı ve kollamalıyız. Bizim olduğumuz ilde kadına, çocuğa, yaşlıya veya herhangi bir başka kimseye kimse dokunamamalı, şiddet uygulayamamalı. Unutmayalım ki her bir insanoğlu bir kadın tarafından dünyaya gelmektedir. Kadınlarımız bir anne bir insan olarak bizler için çok kıymetli ve değerlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle hayatımıza anlam katan kadınlarımızın yüzlerinin her daim güldüğü, hiçbir mağduriyet yaşamadıkları güzel günlerin en yakın zamanda gelmesini diliyor, tüm kadınlarımıza sağlık, afiyet ve huzur dolu günler temenni ediyorum.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününe Oğuz Mermerden destek geldi

Günün anlam ve önemine yakışır bir harekette Oğuz Mermer Şirketinden geldi. Doğaltaş sektörünün tanınmış firmalarından olan ve Afyonkarahisar ekonomisine katkı sunan Oğuz Mermerden de destek geldi.

Kadına şiddetin dünyada zirve yaptığı son günlerde Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününe Oğuz mermer çalışanları, Emniyet Personeli, Jandarma personeli ve ailelerin katıldığı geniş bir topluluk ile oğuz mermerin ocağından destek verdiler.

Kadınlarımızın sorunlarının paylaşıldığı, maruz kaldıkları kötü muamelelerin engellenebilmesi için çözüm yollarının arandığı ve tüm dünyada kadınlara uygulanan şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla , dünyanın her yerinde; yaşamın her alanında karşılaştıkları ayrımcılığa, sömürüye, cinsiyet eşitsizliğine, ev içi şiddete, toplumsal şiddete dikkat çeken Oğuz Mermer başta olmak üzere , bay ve bayan güne destek verenler, mücadele ve dayanışma ruhuyla kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi için verdiği mesajda; sürdürülebilir mücadele için toplumu, ilgili kurum ve kuruluşları görevlerini yapmaya yasaları uygulamaya çağırdı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

sperrmüll