Geçmişte Katrak Makinası ve Günümüzde Katrak MakinasıTurkuaz Gazetesi

17 Ağustos 2022 - 13:41

Relieve generates rolex replica watches more practical .

Geçmişte Katrak Makinası ve Günümüzde Katrak Makinası

Sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) sektöründe 2018’den bu yana İzmir Alsancak ’ta hizmet veren ‘RGBKOD’, bilgi ve tecrübelerini gerçeğe en yakın şekilde sanala uyarlamaya devam ediyor.

Geçmişte Katrak Makinası ve Günümüzde Katrak Makinası

Zamana Kısa Bir Yolculuk

6.ULUSLARARASI TAŞ KONGRESİ Sanal Gerçeklik Çözüm ortağı RGBKOD, katılımcılara zamanda kısa bir yolculuk yapmalarını sağlayan RGBKOD firması Sanal Gerçeklik teknolojisi ile 2000 bin yıl önce Efes antik kentinde kullanılan katrak makinasını Sanal gerçeklik yazılımı ile çalışma şeklini ve o dönemdeki ortamı animasyonlarla canlandırdı.Katrak Sanal gerçeklik (VR) projesi Kongre ve Fuar katılımcıları tarafından büyük ilgi gördü. Kullanıcılar geçmişte bulunan katrak makinasını deneyimleme, etkileşime geçme ve zamanda yolculuk yapmalarına fırsat sağladı.

Fiziki olarak etkileşime geçen kullanıcılar zamanda yolculuk yapmanın ve günümüz katrak makinası ile arasındaki fiziki değişikliklerinin incelemeleri alan içerisinde duygusal bağlar kurmalarını sağlandı. Geçmişte yolculuk eden katılımcılar Efes antik kent ve katrak makinesinin çağımızın dijital dönüşüme nasıl uyarlandığı incelemeleri kongreye olan ilgiyi arttırdı. Alan içerisine konumlandırılan geçit portalı sayesinde günümüz bir mermer fabrikasına ışınlanılarak fabrika ortamı 3 boytutlu deneyimlenmesi sağlanıldı.

Mermer plakalarının sanal ortamda aslında ne kadar gerçek bir şekilde etkileşime girildiğini, dijital dönüşümle birlikte yurtdışı fuarlarına katılan mermer firmaları için fabrikalarını, ocaklarını sanal gerçeklik teknolojisi ile nasıl istedikleri ortamda müşterilerine gezdirebileceklerini ortaya koymuştur.

Deneyiminizi Seçin

RGBKOD firması aynı zamanda yurtiçi ve yurtdışına satış yapan mermer firmaları için ürünlerini artırılmış gerçeklik teknolojisi (AR) ile istedikleri her ortamda 3 boyutlu ,foto gerçekçi bir şekilde sunmalarını sağlayan yazılımlar geliştirmekte. Sanal gerçeklik alanında mermer ocaklarında yaşanan kazaların en aza indirilmesi için iş sağlığı güvenliği eğitimleri, makine imalat sektöründe sanal gerçeklik, personel eğitim süreçlerinin sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik  ile sürekli olarak tazelenmesinin önemli olduğunu vurguladı.

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin

Century Stone Işıl Bayralı

Muhammed Salih yıldız Fimar Mermer

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

sperrmüll