Firmaların yeni gözdesi: Metaverse…Turkuaz Gazetesi

26 Mayıs 2022 - 16:31

Relieve generates rolex replica watches more practical .

Firmaların yeni gözdesi: Metaverse…

RGBKOD ‘firması, Türkiye’de önde gelen sektörlerine metaverse projeleri üretmeye devam ediyor. İzmir ayakkabı fuarından sonra İstanbul ayakkabı fuarında sergilenecek olan Calvano meta showroom projesi katılımcılar tarafından İzmir fuarında büyük ilgi gördü.

Firmaların yeni gözdesi: Metaverse…

Sektörün önde gelen isimleri projenin ticarette verimliliği arttıracağını ürünlerin zaman kaybetmeden müşterilere gerçeğe en yakın şekilde sunulduğunu vurguladı.

Mermer fuarına hazırlanan meta projesi 30 Mart -2 Nisan 2022 tarihlerin de Marble İzmir ‘de büyük ilgi uyandırdı.
3 Boyutlu ortam içerisinde katılımcıları showroom ziyaretine götüren proje taşınması zor ve maliyetleri yüksek olan ürünlerinin tamamını 3 boyutlu ortam içerisinde gerçeğe en yakın doku ve yansıması ile ziyaretçilerini taleplerini karşıladı. Alimoğlu Mermer firmasının mermer sektöründe bir ilk olan meta projesi şimdiden mermerciler tarafından fuar alanında ve kurum ve kuruluşlar tarafından büyük ilgi gördü.

 

 

Mermer ve doğaltaş sektöründe önemli unsurlardan biri görselleştirme. Sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve karma gerçeklik teknolojileri alanında çözümler sunan RGBKOD teknoloji firması projelerine devam ediyor. Firmaların istek ve ihtiyaçlarına uygun yazılımlar gerçekleştiren firma imalat sanayi sektöründe de yerini aldı. Personellerin işbaşı eğitim süreçleri ve isg alanında ihtiyaçları karşılamaya devam ettiklerini belirten RGBKOD firması mermer üretim sahasında karşılaşabilecek olan iş kazalarınında , alınması gereken tüm önlem ve teknik koşulların simülasyonlarının sağlanabileceğini belirti.
Meta evren çevrimiçi olarak firmaların ürünleri hakkında bilgiler aktarabilecekleri satış pazarlamanın hızını arttıracak hamlelerde bulunduğu belirten Alimoğlu Mermer Granit firma yetkilileri satış ekibinin zaman kaybetmeden tüm ürünlerini meta ortamında müşterilerine sunmaktan büyük keyif aldıklarını belirti.

Meta showroom içerisinde firmaların tanıtım videoları, sesli görüşme vb. gibi tüm içerikler kullanıcılara sunan yazılım alt yapısı istek ve ihtiyaçları araya zaman girmeden çözebildiklerini dile getirmiş bulundu. Tüm sektörlerde ilgi odağı olan yazılım şimdi kongre, fuar ve zirve gibi organizasyonlar Metaverse dünyasına taşınıyor. Pandemiyle birlikte hayatımıza giren sosyal izolasyon kavramı fiziki organizasyonları sanal evrene taşıdı. Fiziki toplantı ve zirveler artık Metaverse’de düzenlenmeye başladı. Katılımcılar kendilerine özgü oluşturdukları karakterler (avatar) ile sanal dünyada toplantılara katılıp bire bir görüşmeler gerçekleştiriyor. Satıcı ve müşteri ilişkileri dinamik olarak devamlılığının sürdürülebileceğini vurgulayan Alimoğlu ilerleyen dönem içerisinde dijital dönüşüme tamamen ayak uyduran bir platformda dünya pazarında yerimizi almaya devam edeceğiz şeklinde açıklamalarda bulundu. Hasan Burak Alimoğlu Teknolojiye firmalarındaki önemini verimliliğin ölçülebilir boyuta görüldüğünü ,dijital evrenin tüm sektörlerde önemli olduğunu ,mermer sektöründe mesafeler ve maliyetleri tamamen ortadan kaldırması müşterilerini bu durumdan hızlı geri bildirim alınması konusunda çok memnun olduklarını belirtti.

Günden güne dijitalleşen dünyada pandemi’nin oluşturmuş olduğu olumsuzluklar nedeniyle fiziksel olarak buluşamasak bile artık 3 boyutlu ortamda bir araya gelinebildiğini vurgulayan RGBKOD işletmelerin ürünlerini istedikleri zaman müşterilerini meta ortamında sunabilir, ticari görüşmelerini dinamik bir şekilde sürdürebileceklerini ifade etti.
Microsoft, Apple ve Google gibi diğer büyük teknoloji şirketleri de meta evrenin yaratılmasını hedeflemekte ve büyük yatırımlar yapmaktadır. Birleşik, tek bir meta evrenin önünde uzun bir yol olsa da bu kavramın hayata geçirilmesini sağlayabilecek gelişmeleri şimdiden görüyoruz dedi.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

sperrmüll