Döküm Kum ve Mermer Artıkları Birlikte DeğerlendirilecekTurkuaz Gazetesi

11 Ağustos 2022 - 17:06

Relieve generates rolex replica watches more practical .

Döküm Kum ve Mermer Artıkları Birlikte Değerlendirilecek

Çevre Bakanlığı ile ilgili projeleri değerlendirerek, istek ve taleplerini iletmek için Bilecik Protokolü Ankara’ya çıkartma yaptı. Ziyareti gerçekleştirmek için bir araya gelen heyet Çevre ve Şehircilik Bakanlığını ziyaret etti.

Döküm Kum ve Mermer Artıkları Birlikte Değerlendirilecek

Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik Osmaneli ilçe Belediye Başkanı Münür Şahin, Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Eyüp Karahan’nın makamında bir araya geldiler.

Milletvekili Selim Yağcı’nın organize ettiği ziyaretlere, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, AK parti Osmaneli İlçe Başkanı Şaban Güdem, Osmaneli Çevre ve Şehircilik İlçe Müdürü Sabri Yılmaz, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, İnhisar Belediye Başkanı Mehmet Kepez katıldılar.

Belediye Başkanlarının ve Milletvekilin katıldığı toplantıda talepler iletilerek cevapları alındı. Alınan cevapların olumlu olduğu toplantının verimli geçtiği söylendi.

Sıfır atık hedefi ile hareket eden Bakanlığın çalışmalarına uyumlu olan Projeler desteklenecek.

Osmaneli Belediyesi’nin Odöksan AŞ, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Bilecik Çevre Şehircilik Müdürlüğü ile birlikte yürütülecek proje , Döküm Kum atıklarının, Mermer Atıkları ile birlikte değerlendirilip yapı elemanlarına dönüştürülerek ekonomiye kazandırılması Projesi büyük ilgi gördü.

Proje ” Sıfır atık hedefleri için ideal bir proje olacak”

Heyet, planlanan ziyaretler de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Lisans Genel Müdürü Mefrali Ecer’i, İlgili Daire Başkanlarını, Şube Müdürlerini ziyaret ederek istek ve taleplerini dile getirerek, sorularının cevaplarını aldılar.  Heyet Müdürlüklerde yapmış oldukları ziyaretler sonrasında , Çevre Yönetimi Genel Müdürü Eyyüp Karaman ile bir araya geldi.

Ziyareti değerlendiren, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, “Bu konuda emin adımlarla ilerliyoruz. Sıfır Atık, projesi kapsamında hazırladığımız ‘Döküm Kum ve Mermer Atıklarının Değerlendirilerek, Yapı Elemanlarına Dönüştürülerek Ekonomiye Kazandırılma’ projemiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilgi gördü. Proje sıfır atık hedefleri için örnek bir projedir. ” açıklamasında bulundu.

Belediye Başkanı Münür Şahin , Çevre Şehircilik Bakanlığı ziyaretini organize eden ve projelerin hayata geçirilmesinde desteklerini her zaman hissettikleri Bilecik Milletvekili Selim Yağcı’ya ve ziyaret esnasında kendileri ile birlikte hareket eden tüm heyet mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

sperrmüll