Dinçer: “Firmalara tahsis edilen yerler korunmalı, kimse yerini kaybetmemeli”Turkuaz Gazetesi

15 Ağustos 2022 - 18:08

Relieve generates rolex replica watches more practical .

Dinçer: “Firmalara tahsis edilen yerler korunmalı, kimse yerini kaybetmemeli”

İMİB, Marble İzmir 2021’e katılamayacak firmalar adına görüşlerini İZFAŞ’a bildirdi.

Dinçer: “Firmalara tahsis edilen yerler korunmalı, kimse yerini kaybetmemeli”

Doğal taş sektöründe dünyanın en önemli buluşmalarından biri olan Marble İzmir-Uluslararası Doğal Taş ve Teknoloji Fuarı, çok sayıda katılımcı firma ile sektör profesyonellerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), bu yıl pandemi sebebiyle fuara katılmak istemeyen firmaların ödeme iadelerinin yapılmasına veya sonraki dönemde mahsup edilmesine, uzun yıllardır katıldıkları yer tahsislerinin ise kaybedilmemesine ilişkin görüşlerini İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş.’ye (İZFAŞ) sözlü ve yazılı olarak bildirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan TİM Maden Sektör Kurulu Başkanı ve İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Dinçer, firmalara tahsis edilen yerlerin korunması, kimsenin yerini kaybetmemesi gerektiğini söyledi.

Dünyanın önemli doğal taş oyuncularını bir araya getiren Marble İzmir-Uluslararası Doğal Taş ve Teknoloji Fuarı, bu yıl 25-28 Ağustos 2021 tarihleri arasında kapılarını açmaya hazırlanıyor. Sektördeki sorunları takip ederek ilgili adımları atmayı sürdüren İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), pandemiden olumsuz etkilenen ve fuara katılamayacak firmaların katılım bedellerinin iade edilmesi veya sonraki dönemde mahsup edilmesi yönündeki görüşüne ek olarak söz konusu firmalara tahsis edilen alanların ileriki yıllarda korunmasına ilişkin fikrini İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. ile (İZFAŞ) sözlü ve yazılı olarak paylaştı.

“Firmalara tahsis edilen yerler korunmalı, kimse yerini kaybetmemeli”
Duruma ilişkin açıklama yapan TİM Maden Sektör Kurulu Başkanı ve İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Dinçer, “Sektörümüz dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle zor günlerden geçti, 2021 yılında ise kademeli normalleşme politikaları kapsamında yeni toparlanmaya başladı. Birçok firmamız maalesef henüz bu toparlanma sürecine giremedi. Dolayısıyla fuara bu sene katılmak istemeyen firmalarımızın katılım bedellerinin kendilerine iade edilmesi veya sonraki dönemde mahsup edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Aynı zamanda bu firmalarımız, önümüzdeki yıllarda gerçekleştirilecek fuarlarda da aynı yerlerinde ziyaretçilerini ağırlamaya devam edebilmelidir. Kimse fuarda yıllardır katılım sağladığı yerini kaybetmemeli. Katılım bedeline ilişkin görüşümüzün yanı sıra bu hususu da İZFAŞ ile paylaştık.” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

sperrmüll